Jdi na obsah Jdi na menu
 


V červnu se potkáme již popáté

30. 4. 2015

V sobotu 13. června 2015 se potkáme již popáté na Mezinárodním festivalu běhu v Kolíně (MFB). Krásné rovinaté tratě pro vás opět budou připravené, stejně jako v předchozích ročnících.

V premiérovém ročníku v roce 2011 jsme našli zázemí na útulné Medvědí louce a následně jsme zázemí přesunuli do amfiteátru na Kmochově ostrově. Na tomto půvabném místě obklopeném vodami řeky Labe se potkáme také letos. Změnou tentokrát bude, že na Kmochově ostrově bude start i cíl všech tratí. Tato změna je vyvolaná skutečností, že město Kolín se rozhodlo kompletně zrekonstruovat stavební technickou památku - ocelovou nýtovanou příhradovou lávku, která slouží jako přístup ze strany od starého města na Kmochův ostrov. Takže se již v roce 2016 můžeme těšit na průběh po zmodernizovaném přemostění ramene řeky Labe.

Již v letošním roce však město Kolín dokončilo úpravu stezky v kaštanové aleji podél Medvědí louky a tak nepříjemné blátivé kaluže v tomto úseku jsou minulostí. V současné chvíli probíhají finální terénní úpravy, planýrování ornice a věříme, že do startu se vše pěkně zazelená. Více se můžete podívat na aktuální fotografie.

Věříme, že tím modernizace tratí MFB neskončí. Stále je v plánech vybudování zpevněné cyklostezky z Kolína až na soutok Labe a Cidliny, což by parametry našich tratí kvalitativně posunulo. Stejně tak by se ještě více zatraktivnilo sportovně relaxační celoroční využití lesoparku Borky a přilehlého okolí. 

Dovolujeme si vás současně pozvat na bohatý doprovodný program - 52. ročník mezinárodního hudebního festivalu Kmochův Kolín, který začíná již 12. června. Více se dočtete na www.kmochuvkolin.eu

S radostí si dovolujeme oznámit, že také v letošním ročníku jsou našimi hlavními partnery město Kolín, stavební společnost EUROVIA CS, a.s. a společnost INTERSPORT, největší prodejce sportovního vybavení na světě. Děkujeme za podporu!

A ze všeho nejvíce se těšíme na Vás! Závodníky a fanoušky! Potkáme se u Kolína popáté!