Jdi na obsah Jdi na menu
 


KOLÍN V PĚKNÉ ROVINĚ!

10. 5. 2011

Na začátku byla myšlenka, vůle a chuť udělat něco pro sebe, pro radost, pro lidi, pro Kolín. A tak se zrodil kolínský festival běhu.

Je přirozené, že ryba plave, pták létá a člověk běhá nebo chodí. Jako oslavu této přirozenosti se skupinka občanů rozhodla neziskově uspořádat 1. mezinárodní festival běhu v Kolíně. Festival se uskuteční na začátku léta dne 11.6.2011 a jeho cílem je sportovní a celospolečenské setkání obyvatel a návštěvníků města Kolína a krásného okolí řeky Labe. Je to možnost setkat se s přáteli a povídat o životaběhu. Součástí festivalu bude také běh v trasách 15 a 7 km v kategoriích pro ženy a pro muže. Start bude v centru města u chrámu svatého Bartoloměje za účasti Jarmily Kratochvílové, legendy světové atletiky. Trasa závodu bude dále procházet centrem města, po lávkách až do svěžího lesoparku Borky, podél řeky Labe až k jezu Klavary. Cíl bude na Medvědí louce. Všichni účastníci závodu budou zařazeni do tomboly a pro vítěze jsou připraveny finanční a věcné ceny.

Důležitou součástí festivalu bude doprovodný program a soutěže pro děti, živá muzika a možnost občerstvení v prostoru Medvědí louky (u restaurace Stap a fotbalového hřiště AFK Kolín). Zde bude také prezentace účastníků závodu, cílová rovinka, vyhlášení vítězů a slavnostní ceremoniál. Pro děti zůstane přístupné dětské hřiště. Přijďte se zúčastnit, fandit či se jen podívat a stanete se největšími vítězi tohoto festivalu. Pro sebe, pro vaše zdraví!

Těšíme se na setkání s Vámi a sportu zdar!