Jdi na obsah Jdi na menu
 


Propozice Vzdáváme HOLD 1918 - 2018

Motto: Ryba plave, pták létá, člověk běhá.
Vzdáváme HOLD 1918 - 2018

Cíl: Cílem spontánní nesoutěžní štafety běžců a fanoušků naší republiky je vzdát HOLD všem, kteří pro naši republiku přinesli oběť nejvyšší a všem, kteří za ni bojovali! Žádný hrdina nesmí být zapomenut!

Datum: Neděle 28. 10. 2018
Spontánní nesoutěžní štafeta v délce 100 km.  10 etap + jedno finále:
START v 6:00h, Praha, Václavské náměstí, sv. Václav
Etapa 1: Praha, Václavské nám., sv. Václav - národní památník Vítkov -  10km;
Etapa 2: předávka v cca 7:00h, Národní památník Vítkov -  Běchovice - 12km;
Etapa 3: předávka v cca 8:10h, Běchovice - Klánovický les - Úvaly -  10km;
Etapa 4: předávka v cca 9:10h, Úvaly -  Vykáň - 10km;
Etapa 5: předávka v cca 10:10h, Vykáň - Velenka - Kersko - 11km;
Etapa 6: předávka v cca 11:10h, Kersko - Třebestovice - Pečky - 10km;
Etapa 7: předávka v cca 12:10h, Pečky -  Poděbrady, nám. Jiřího z Poděbrad - 10km;
Etapa 8: předávka v cca 13:00h, Poděbrady, nám. Jiřího z Poděbrad - kolonáda - Libice n. Cidlinou, památník Slavníkovců - 9km;
Etapa 9: předávka v cca 14:00h, Libice n. Cidl., památník Slavníkovců - Velký Osek - Veltruby 8km;
Etapa 10: předávka v cca 15:00h, Veltruby - Kolín, gymnázium, památník TGM - 8km;
Etapa 11 - VELKÉ FINÁLE: předávka v cca 16:00h, Kolín, gymnázium, památník TGM - Kolín, Karlovo náměstí - 2km;

CÍL: Kolín, Karlovo náměstí, cca 16:10h

Následně se můžete zúčastnit bohatého programu na Karlově náměstí, který začíná v 16:30 hod českou státní hymnou.

Mapa 100 km štafety Praha - Kolín je zde! Je to krásná trasa, bude se vám líbit !
Navigace hlídek na trase bude zajištěna cyklodoprovodem (stezky a lesní cesty) a autodoprovodem, cyklodoprovodem a doprovodem městské policie (silnice a obtížné křižovatky). Poznámka: Detaily na trase se mohou měnit.


Pravidla štafetového poselství  jsou velmi jednoduchá: 100 km je rozděleno do 11 etap. Každou etapu (viz výše) obsadí právě jedna předem registrovaná hlídka o minimálním obsazení tří členů. Maximální obsazení hlídky zatím předpokládáme 5 členů. Po proběhnutí etapy finišující hlídka předá štafetový kolík s pentlemi hlídce registrované pro další etapu. Na štafetový kolík si přebírající registrovaná hlídka naváže personifikovanou pentli - stuhu v barvě národní trikolory. Při předávce na předem vybraných místech (dopřesňujeme) společně předávající a přebírající hlídky položí květinu k památníku a vzdají symbolický Hold padlým bojovníkům. První předávka bude na národním památníku na Vítkově u hrobu neznámého vojína. Členové hlídky, která svou misi splnila, mohou dále ve štafetě pokračovat: běžet, jet v doprovodném vozidle, autobuse se zdravotnicí či na kole a po vydechnutí se opět připojit na kterékoliv jiné etapě, včetně té poslední, Velkého finále. Na trase se budou ke spontánní štafetě spontánně připojovat jednotlivé obce a města ležící podél trasy, když jejich zástupci připojí pentli své obce na štafetový kolík. Pentlemi ověšený štafetový kolík přinese zástupce nejmladší generace ve Velkém finále na Karlovo náměstí v Kolíně. Podobu štafetového kolíku připravujeme a brzy představíme.

Tempo: vzhledem k časovému harmonogramu, který budeme celý den držet, minimální tempo registrované hlídky očekáváme 5:50 min/km.

Přihlášky:  Neváhejte a staňte se členy registrované hlídky! Kapacita hlídek je omezena. Registrace do hlídek na emailu kolinska14@seznam.cz Obsazení jednotlivých etap naleznete v článku Vzdáváme HOLD 1918 - 2018 / Přehled etap 1 - 11 v Menu.
Prezence:  15 min před plánovanou předávkou jednotlivých etap. Mějte respekt k výkonu hlídky před vámi. Děkujeme za dochvilnost.
Šatny, WC: Bude zajištěn doprovodný autobus se zdravotnicí pro úschovu osobního batůžku, pro možnost převlečení, občerstvení a WC.
Startovné člena registrované hlídky je ZDARMA: pamětní triko, personifikované startovní číslo, personifikovaná pentle a pamětní medaile. Minimální počet členů jednotlivé registrované hlídky: 3. Maximální počet bude omezen na 5 - upřesňujeme. Vozíčkáři a handicapovaní atleti vítáni!  Kdo se dříve registruje, má přednost!
Neregistrovaní běžci či cyklodoprovod se můžou k registrované hlídce kdekoliv spontánně a zdarma připojit a svou jízdou hlídku povzbudit a při předávce společně vzdát Hold. Přispět tak ke zdaru dobré věci!
Servis pro členy registrované hlídky:
občerstvení na trase: voda, čaj, banán, tyčinka;
pamětní startovní číslo s personifikací - vizuál představíme brzy;
pamětní medaile;
pamětní triko Vzdávám HOLD 1918 - 2018, připravujeme, představíme brzy;
společné foto na předávkách; personifikace na pentli pro štafetový kolík;

Doprovodný autobus se zdravotníkem a občerstvením umožní všem členům registrovaných hlídek dojet až do Velkého finále a společně sdílet slavnostní atmosféru na kolínském Karlově náměstí! Státní hymna zazní v 16:30 hod.

Poznámka: Člen registrované hlídky, který etapu (pro kterou byl registrován) absolvoval, je oprávněn (dle svých sil a chuti) zúčastnit se i pokračování štafetového poselství "Vzdáváme HOLD 1918 - 2018". Příklad: registroval a odběhl jsem etapu 1 = můžu pokračovat i etapu 2, 3 atd. anebo se opět mohu připojit na etapu 10, či 11 (Velké finále). Výzva pro ultramaratonce: dát všech 11 etap (100km).
Výsledky:       Spontánní štafeta Vzdáváme HOLD 1918 - 2018 nebude mít ani vítěze, ani poražené. Bude mít mnoho hrdinů, kteří svou účastí významně pomohou společnému příběhu.
Oblečení: pro členy registrovaných hlídek doporučujeme volit oblečení dle aktuálního počasí a v barvách národní trikolory! Není podmínkou. Děkujeme.

Počasí: Štafeta se uskuteční za každého počasí. Stejně jako naši předci bojovali za republiku bez ohledu na přízeň počasí, ani my nemůžeme mít jiný argument!


INFO: Pokud si s čímkoliv nevíte rady, kontaktujte nás na e-mailu kolinska14@seznam.cz či facebook stránce MFBpoweredby14ka s událostí Vzdáváme HOLD na společné cestě 1918 - 2018
Těšíme se na Vás!
Ing. Leoš Bešťák a spol.


Upozornění:   Štafeta se koná ve zvláštním režimu užívání dotčených pozemních komunikací, který zajišťuje pořadatel. Nejrizikovější místa budou organizačně zajištěna. Přesto je každý účastník povinen dodržovat pravidla silničního provozu a brát ohled na bezpečnost svou i všech ostatních, kteří užívají komunikaci v trase štafety. Každý se štafety účastní na vlastní nebezpečí, jeho zdravotní stav a fyzická připravenost odpovídá náročnosti této události. Pořadatel nenese odpovědnost za případná zranění či škody vzniklé na majetku, které souvisí s návštěvou nebo účastí na události.
   Přihlášením do štafety, každý účastník dává spolku Kolínská14 v souladu s platnými zákony souhlas s použitím svých osobních údajů uvedených v registračním formuláři, fotografií, videozáznamů a audiozáznamů pro marketingové účely pořadatele. Účastník zároveň vyjadřuje souhlas s tím, aby tyto osobní údaje byly v plném rozsahu k účelům výše uvedeným zpracovávány partnery spolku Kolínská14. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to elektronickou či písemnou formou na adresu sídla pořadatele.


Změna programu vyhrazena.